Veteriner Meslek Yüksekokulu Hipoterapi Uygulaması

Devletin ilgili bakanlık ve kurumlarıyla ortak sürdürülen, yaklaşık 3 yıllık akademik çalışmalar sonucunda oluşturulan, başkanlığını Veteriner Fakültesi Dekanı Sayın Prof.Dr.Güven KAŞIKÇI’nın yürüttüğü, ‘Engelli-Engelsiz Bireylerin Sportif Faaliyetleri ve Hypoterapy(At ile Terapi) ile Rehabilitasyonu’ projesinin pilot uygulamalarına başlanmıştır.

Avcılar Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencileriyle başlanan bu uygulamada ,25 öğrenci rehber öğretmenleri, Atçılık ve Antrenörlüğü Programı öğretim görevlileri ve antrenörleri eşliğinde güvenlik önlemleri altında 31 Mart günü Meslek Yüksek Okulumuzda gerçekleştirilmiştir.

Engelli bireylerin atlarla iletişimlerinin ölçüldüğü bu etkinlikte aynı zamanda tesis yeterliliğinin ve engelli bireylerin ihtiyaçlarının belirlenmesinde de bir adım atılmış oldu.

Ülkemiz nüfusunun yaklaşık %13 ünü oluşturan engelli bireylerin topluma entegrasyonunu amaçlayan bu proje aynı zamanda kurulacak tesisle ülkemizde bir ilk olarak engelli ve engelsiz bireylerin ilk kez bir arada sportif faaliyetlerini sergileyebilecekleri tesis imkanı sağlayacaktır.

 

 

 

Bu kaydı paylaş
03 Nisan 2017
2284 defa okundu

İstanbul Üniversitesi © 2018 All Rights Reserved