Akademik Atçılık Paneli

akademikEv sahipliğini İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Güneş ve İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Güven Kaşıkçı’nın yaptığı “Veteriner Hekimlerin ve Antrenörlerin Sisteme Entegrasyonu” konulu Akademik Atçılık Paneli,  2 Aralık Çarşamba günü İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Kampüsü’nde gerçekleşti.

Meslek Yüksek Okulu Müdürümüz Prof.Dr. Güven Kaşıkçı‘nın açılış konuşmasını yaptığı panele öğrenciler tarafından yoğun katılımın gösterildi. Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Yasin Kadri Ekinci, TJK Asli Üyeleri, TJK Genel Müdürü Tuncel Aydın, Genel Müdür Yardımcıları Burak Konuk, Mustafa Ziypak ve Cemil Akpınar,  Mahmudiye Meslek Yüksek Okulu Müdürü Hakan Çalışkan, Kapadokya Meslek Yüksek Okulu Müdürü Sinan Özbek, Kartepe Meslek Yüksek Okulu Müdürü Erdener Balıkçı, öğrenciler, eğitmenler ve basın mensupları katıldı.

Moderatörlüğünü Reşat Köstem’in yaptığı panelde, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Sadettin Atığ, İstanbul Üniversitesi Atçılık ve At Antrenörlüğü Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Can Gündüz, Veteriner Hekim Gökhan Parker, at sahibi, antrenör ve yetiştirici Suat Demiral ile at sahibi, antrenör ve  yarış yazarı Tolgahan İmal konuşmacı olarak yer aldı.TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci’nin konuşmasının ardından panelistler sırasıyla söz aldı. İstanbul Üniversitesi Atçılık ve At Antrenörlüğü Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Can Gündüz; okulun kuruluşu, öğrenim ve öğretimin gelişimi ve Atçılık Bölümü ile ilgili bilgiler verdi.

Veteriner Fakülteleri ile ilgili bütün hipodromlarda yapılan modern at hastanelerinde, eğitim de verildiğini vurgulayan Ekinci, bu panel münasebetiyle bu hastanelerimizde, Atçılık Meslek Yüksek Okulları için ayrı bir bölüm ayırmayı düşündüğünü söyledi.

Özellikle bayan öğrencilerin, bu sektöre çok daha fazla adapte olmasını ve görev almasını dileyen Ekinci, erkek egemen bir sektörden, kadın egemen bir sektöre geçiş için gerekli çalışmalarında yapılmaya devam ettiğini söyleyerek sözlerine son verirken,İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Güven Kaşıkçı, Panelistlere günün anısına plaket takdim etti.

 

 

Bu kaydı paylaş
11 Aralık 2015
1533 defa okundu

İstanbul Üniversitesi © 2018 All Rights Reserved